Nasze spotkania

Zapraszamy na spotkania online - zapisz się już dziś

Strefa dobrego nauczania

Zapraszamy do rozważania Słowa Bożego, znajdziesz tutaj interesujące Cię kazania na temat wybranych fragmentów Pisma Świętego

Uwielbienie

Służba muzyczna w naszym kościele to ludzie, którzy pragną całym sercem wielbić Jezusa Chrystusa.

Modlitwa

Modlimy się o różne potrzeby i doświadczamy tego, że Bóg wysłuchuje modlitw. Dz 2:42: I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. (43): A dusze wszystkich ogarnięte były bojaźnią, albowiem za sprawą apostołów działo się wiele cudów i znaków. [Biblia Warszawska]

"Wieczerza Pańska – 3" - (Andrzej Matysiak): niedziela 23-06-2019

Post on 24 czerwiec 2019
by Super User
in Kazania

Wieczerza Pańska – 3

Kiedy mała grupa ludzi, którzy poprzedniego dnia chciała obwołać Jezusa królem, dociera do Kafarnaum, tam odnajdują Jezusa.  
Pomimo tego, że poprzedniego dnia widzieli zarówno cud rozmnożenia chleba jak i cuda uzdrowień dokonywanych przez Jezusa, ci ludzie nie wierzą w niego i żądają od niego znaku z nieba.


W trakcie opisanej przez Ewangelistę Jana rozmowy, Jezus mówi im, że jest prawdziwym chlebem, który zstąpił z nieba.  Z ich reakcji natomiast wynika, że nie rozumieją co Jezus przez to ma na myśli.  Podobnie jak w wielu podobnych rozmowach z ludźmi, którzy nie okazywali Chrystusowi szacunku, Jezus przemawia do nich językiem, którego oni nie potrafią zrozumieć.