Nasze spotkania

Zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę o godz 11:00
Środa, godz. 18:00 - spotkania modlitewne

Strefa dobrego nauczania

Zapraszamy do rozważania Słowa Bożego, znajdziesz tutaj interesujące Cię kazania na temat wybranych fragmentów Pisma Świętego

Uwielbienie

Służba muzyczna w naszym kościele to ludzie, którzy pragną całym sercem wielbić Jezusa Chrystusa.

Modlitwa

Modlimy się o różne potrzeby i doświadczamy tego, że Bóg wysłuchuje modlitw. Dz 2:42: I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. (43): A dusze wszystkich ogarnięte były bojaźnią, albowiem za sprawą apostołów działo się wiele cudów i znaków. [Biblia Warszawska]

"Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie" - (Paweł Jaszczuk): niedziela-01-03-2020

Post on 02 marzec 2020
by Super User
in Kazania

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie - (Paweł Jaszczuk)

Ew. Mateusza 5:10
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie. (11) Błogosławieni jesteście, gdy z mego powodu będą wam złorzeczyć, prześladować was i mówić kłamliwie wszystko, co złe, przeciwko wam. (12) Radujcie się i weselcie, ponieważ obfita jest wasza nagroda w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.


Błogosławieństwa czasami mylnie kojarzą się nam tylko z czymś miłym przyjemnym, z dobrem, które spływa na człowieka, z czymś co jest fajne i przyjemne coś co sprawia, że jesteśmy zadowoleni. Tak czasami myślimy, słysząc słowa BLOGOSŁAWIENI.

    W tym błogosławieństwie niezwykle trudno jest pogodzić szczęście z cierpieniem prześladowań z powodu sprawiedliwości.

Czytając Słowo Boże wiemy, że przyjęcie niesprawiedliwych prześladowań i cierpień jest od samego początku szczególnym wyznacznikiem tożsamości wyznawców Chrystusa.

Wiemy też, że Jezus nie obiecuje uczniom sielankowego łatwego życia, ale mówi swoim uczniom: (18) Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że znienawidził mnie wcześniej niż was. (19) Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego. Ponieważ jednak nie jesteście ze świata, ale ja was wybrałem ze świata, dlatego świat was nienawidzi. (Jana 15,18).

Czytając i rozważając Słowa Jezusa nie sposób nie zadać sobie pytania: Dlaczego wierzący w Jezusa mają znosić prześladowanie z powodu sprawiedliwości i dlaczego mają cierpieć ze względu na Chrystusa? Co tak naprawdę  oznacza cierpieć dla sprawiedliwości?


Download Name Play Size
download Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie
Paweł Jaszczuk

50.4 MB