Nasze spotkania

Zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę o godz 11:00
Środa, godz. 18:00 - spotkania modlitewne

Strefa dobrego nauczania

Zapraszamy do rozważania Słowa Bożego, znajdziesz tutaj interesujące Cię kazania na temat wybranych fragmentów Pisma Świętego

Uwielbienie

Służba muzyczna w naszym kościele to ludzie, którzy pragną całym sercem wielbić Jezusa Chrystusa.

Modlitwa

Modlimy się o różne potrzeby i doświadczamy tego, że Bóg wysłuchuje modlitw. Dz 2:42: I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. (43): A dusze wszystkich ogarnięte były bojaźnią, albowiem za sprawą apostołów działo się wiele cudów i znaków. [Biblia Warszawska]

"Kim On jest" 1 - (Paweł Jaszczuk)

Post on 30 lipiec 2021
by Super User
in Kazania

Kim On jest - (Paweł Jaszczuk)

Ew. Marka 4:35

Tego samego dnia, gdy nastał wieczór, powiedział do nich: Przeprawmy się na drugą stronę. 36 A gdy odprawili tłum, wzięli go ze sobą, tak jak był w łodzi. Towarzyszyły mu też inne łódki. 37 Wtedy zerwał się gwałtowny wicher i fale uderzały w łódź, tak że już się napełniała. 38 A on spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Obudzili go więc i mówili do niego: Nauczycielu, nie obchodzi cię, że giniemy? 39 Wówczas wstał, zgromił wiatr i powiedział do morza: Milcz i uspokój się! I ustał wiatr, i nastała wielka cisza. 40 Wtedy powiedział do nich: Czemu się tak boicie? Jak to jest, że nie macie wiary? 41 I ogarnął ich wielki strach, i mówili jeden do drugiego: Kim on jest, że nawet wiatr i morze są mu posłuszne?

 

     Niezwykła historia, którą opisuje Ewangelista Marek była lekcją zaufania, jaką odebrali uczniowie Jezusa w czasie sztormu na Jeziorze Galilejskim. Gdy rozpętała się nagła i gwałtowna burza, uczniowie byli w wielkim przerażeniu, realnie bojąc się o swoje życie. Jezus w tej dramatycznej sytuacji uciszył sztorm poleceniem: „Umilknij, ucisz się!”.

      To co zrobił Jezus, wywołało wielkie zdziwienie i bojaźń jego uczniów. Nie do końca byli świadomi kto razem z nimi płynie w łodzi na drugi brzeg.

      Podczas obecnego chaosu, strachu, lęku, niepewności i pytań co będzie dalej, czasami myślimy, że jesteśmy zdani sami na siebie w tej "podróży na drugi brzeg"?
Przechodząc przez burze, doświadczenia, czy nawet prześladowania wydaje się, że Jezus nie zawsze  zapobiega pewnym wydarzeniom. Możemy mieć nawet wrażenie, że Pana w ogólnie nie interesuje to co się dzieje wokół nas. Wydaje się jakbyśmy byli zdani sami na siebie i to w najtrudniejszych momentach naszego życia. Jezus nic nie robi, milczy. On ma swoje sprawy a my swoje… Łódź nabiera wody a Jezus spi.

Czy rzeczywiście tak jest? Czy mamy właściwy obraz? Czy naprawdę wiemy „Kim On jest”?

Download Name Play Size
download Kim On jest
Paweł Jaszczuk

54.6 MB